להתאהב מעל הראש ב 2017

אני אתחיל את הפוסט הראשון של השנה החדשה עם משהו ששמעתי ממש ברגע זה. אסף גרניט מתארח בתכנית חדר 101 של החינוכית ומדבר על זה שהוא רוצה להשליך את האהבה, כי היא מביאה הרבה דברים רעים כמו כאבי לב ואז גם צריך לתחזק את זה ואז זה נהיה בכלל סיוט, לדבריו. בקיצור, זה די הצחיק אותי כי זה באמת נכון. וזה הרגיש נכון לא כי הוא אמר את זה בצורה מצחיקה, אלא כי הוא אמר את זה בצורה הכי רגילה שלו, למרות שהוא הפך לדמות טלויזיונית והוא יודע איך לדבר.
הפוסט הזה בפייסבוק לפרומו של התכנית בחינוכית הזכיר לי את הסרט שמתעסק באותו הנושא. הוא מוציא את האהבה למבחן הכי קשה שלנו כצופים מהצד. הוא מציג אותה כמאבק אמיתי בין הרגשות שלנו לבין מה חושבים עלינו ועל איזה סוג של בן אדם מגיע לנו כבן זוג.
"להתאהב מעל הראש" היא אמנם קומדיה רומנטית, צרפתית, קלילה מצד אחד, אבל נוגעת במקומות הכי רגישים שלנו. הסרט מעלה שאלות מורכבות על איך אנחנו תופסים את מי שאנחנו צריכים להיות איתו, איך האנשים הקרובים לנו רואים את בני הזוג הפוטנציאליים שלנו. הסרט הזה גרם לי לחשוב המון על השלמות היחסית שאנחנו דורשים מהחיים שלנו ואיך האהבה היא רק עוד מבחן לא קל בלהשיג את התמונה המושלמת עם הפילטר הנכון.
אבל מעבר להכל, זה סרט כיפי עם שחקנים מעולים ורגעים קומיים עם מעט כאב חבוי בכל צחוק. אם עוד לא ראיתם, אז כדאי לכם. ז'אן דו'זרדן והשחקנית החדשה שהתאהבתי בה כבר בסרט "נפלאות החושים" וירז'יני אפירה, הם סיבה ממש טוב לצאת לקולנוע בלילה קריר.
מבחינת הסטייל, ניתן לחזות במהלך הסרט באאוטפיטים מושלמים בסגנון הצרפתי העל זמני עם שמלות קלילות, מעיל טרנץ' מושלם ואווירה של חיים טובים מושגים במונחים של סרט צרפתי. סגנון מוקפד אך לא מתאמץ שכיף לראות על המסך גם אם הסרט ורק אותנו מדי רגע לחוויות שאנחנו מייחסים בלי לשים לב לחיים שלנו. זה תמיד כיף לראות סיפור אהבה עם אנשים לבושים היטב.
הסרט מוקרן בימים אלה ברחבי הארץ ובסינמטק בתל אביב. כל הפרטים כאן

המשך שבוע מהמם!

תגובות

 1. סרט מקסים ביותר, מצחיק כל כך ומרגש כל כך
  השחקנים מעולים והמוזיקה מטריפה.

  השבמחק
 2. אוי נשמע מהמם. חייבת לפנות זמן לראות (:

  השבמחק
 3. תודה על השיתוף, נמצא בתכנון השבועי!

  השבמחק

הוסף רשומת תגובה

זה המקום לתגובות שלכם, תודה!